Dienoraštis

Bergštrasės alėja Biruliškėse: tvarios partnerystės simbolis

Biruliškėse, Karmėlavos seniūnijoje, „SBA Urban“ prekybos ir verslo mieste „Urban HUB“ alėja tarp dviejų gatvių pavadinta Bergštrasės vardu. Toks pavadinimas pasirinktas ne šiaip sau: tai – 10-ies metų gražaus Kauno rajono bendradarbiavimo su Bergštrasės (Vokietija) apskritimi simbolis.

Kauno rajono savivaldybė yra pasirašiusi penkias tarptautinio bendradarbiavimo sutartis. Viena iš ilgiausiai trunkančių partnerysčių vystoma su Bergštrasės apskritimi Vokietijoje. Ketinimų protokolas pasirašytas 2009 m., bendradarbiavimo sutartis Vokietijoje – 2013, o Kauno rajone – 2014 m. Per dešimt bendradarbiavimo metų buvo įgyvendinta daugybė prasmingų projektų: dalijimasis patirtimi, specialistų delegacijų mainai, dalyvavimas sporto ir kultūros renginiuose.

2023 m. spalio 7 dieną Hepenheime (Vokietija) buvo pratęsta Bergštrasės apskrities ir Kauno rajono savivaldybės bendradarbiavimo sutartis. Šių metų liepos 6 dieną, minint bendradarbiavimo 10-ties metų sukaktį, ši sutartis bus pasirašyta ir Raudondvario pilyje. Ji patvirtina abiejų pusių pasiryžimą toliau gilinti ir plėsti partnerystę visose bendrų interesų srityse bei skatinti tvarius piliečių ryšius, ypač tarp jaunosios kartos atstovų.